Vasara ir laiks, kad atkopties, atpūsties, uzkrāt dabas enerģiju un savā ziņā – RADĪT SEVI NO JAUNA! 

Kā efektīvi izmantot vasaras resursus, kuri nav pieejami rudenī, un justies maksimāli piepildītai gan vasarā, gan rudens sezonā?

Kā vasarā “savākties” darbam, biznesam, naudai, radošumam, pašrealizācijai? 

Kā radīt sevi no jauna rudens / darba cēlienam?

Vasara, kad saņemam daudz vairāk saulītes vitamīnu un dabiski jūtamies laimīgākas, ir ļoti piemērota dažādu sieviešu prakšu veikšanai, savu negatīvo emociju transformācijai, savas pašapziņas audzēšanai un SEVIS iepazīšanai un iemīlēšanai.

________

Kā efektīvi izmantot vasaras mēnešus, lai sagatavotos rudenim?

1. Uzlādē enerģijas akumulatoru

Vasara ir lielisks laiks, lai papildinātu enerģijas rezerves. Pavadi laiku ārā, vingro, nodarbojies ar jogu vai meditāciju. Šīs prakses palīdzēs ne tikai fiziski, bet arī emocionāli sagatavoties jauniem izaicinājumiem. Atceries, ka Tava enerģija ir tieši atkarīga no Tavām ikdienas darbībām!

2. Atpūta un atveseļošanās

Atceries par to, cik svarīgi ir atpūsties. Plāno savu atvaļinājumu iepriekš un mēģini to pavadīt tā, lai pēc iespējas vairāk atpūstos un atgūtos. Atslēgties no darba un tehnoloģijām, iegremdēties dabā vai doties piedzīvojumu ceļojumā.

3. Izvērtē savus sasniegumus un uzstādi jaunus mērķus

Vasara ir lielisks laiks, lai izvērtētu pēdējo mēnešu sasniegumus un izvirzītu jaunus mērķus nākotnei. Veic pašrefleksiju, analizē savas stiprās puses un jomas, kuras jāuzlabo, izvērtē, ko esi darījusi, lai kļūtu laimīgāka, veselāka, bagātāka un garīgi attīstītāka.

4. Atjauno savas prasmes un zināšanas

Izmanto vasaras brīvo laiku, lai iedziļinātos jaunās tēmās vai pilnveidotu savas profesionālās prasmes. Lasi rūpīgi izvēlētas grāmatas, apmeklē attīstošus seminārus vai tiešsaistes kursus, lai paplašinātu redzesloku un sagatavotos nākotnes izaicinājumiem.

5. Izveido rīcības plānu

Izstrādā detalizētu rīcības plānu rudens sezonai, kas ietver konkrētus mērķus, soļus to sasniegšanai un laika grafiku. Sadali lielos uzdevumus mazākos apakšuzdevumos un nosaki prioritātes, lai efektīvi izmantotu savu laiku un resursus.

6. Saglabā veselīgu dzīvesveidu

Atceries ievērot veselīgu dzīvesveidu, tostarp pilnvērtīgi ēst, regulāri vingrot un pietiekami izgulēties. Tas palīdzēs saglabāt augstu enerģijas un koncentrēšanās līmeni visu rudens sezonu.

7. Praktizē pozitīvu domāšanu

Pozitīvai domāšanai ir svarīga loma panākumu sasniegšanā. Praktizē zināmu optimismu, atrodi pozitīvo katrā situācijā un māci sev ar pārliecību, apņēmību un paļaušanos uz sevi un Augstākajiem spēkiem stāties pretī dažādiem dzīves izaicinājumiem.

________

Ikdienā strādājot ar dažāda vecuma un statusa sievietēm redzu, cik ļoti bieži vien nav viegli būt pozitīvā noskaņojumā un uz visu skatīties ar optimismu, ja iekšējās sajūtas ir pavisam citādas. 

Un tas ir būtiskākais, kas Tev jāatceras! Tev nav jāliek sev virsū “optimisma maska”, ko dara ļooooti daudzas sievietes. Tev ir jāiemācās transformēt savas negatīvās emocijas un patiesi kļūt laimīgākai un optimisma pilnai.

Kā vasarā atbrīvoties no negatīvas attieksmes un emocijām?

Šī atbrīvošanās no negatīvas attieksmes pret sevi un postošām emocijām ir ļoti būtiska, jo tā noteikti veicinās Tavu labsajūtu un laimi. Kā vasaras laikā transformēt negatīvo attieksmi pret sevi un emocijas un sākt jauno sezonu “no tīras lapas”?

1. Praktizē apzinātību

Apzinātība palīdz būt pašreizējā brīdī, apzināties savas domas un emocijas bez spriedumiem vai kritikas. Praktizē meditāciju, dziļu elpošanu un citus apzinātības paņēmienus, lai atbrīvotu sevi no negatīvas attieksmes un emocijām. 

Neslēpies no savām negatīvajām sajūtām, bet iepazīsti tās! Ja jūti bailes, tā arī pasaki sev: “Es šobrīd jūtu bailes!” Ja jūti aizvainojumu pret kādu, tā arī pasaki sev: “Es šobrīd jūtu aizvainojumu!” Ja nāk dusmu lēkmes, tā arī pasaki sev: “Es šobrīd jūtu dusmas!” Iepazīstoties ar savu “tumšo” pusi, mēs daudz vieglāk kļūstam vēl gaišākas, jo sākam iemīlēt sevi pilnībā.

2. Raksti dienasgrāmatu

Dienasgrāmatas rakstīšana palīdz noskaidrot savas domas un jūtas, izteikt un pārdomāt savas emocijas. Pieraksti savas negatīvās domas un emocijas, pieņem tās un pēc tam maini savu attieksmi pret tām – pieraksti, ko Tev tās ir iemācījušas, kāpēc Tev tās ir izdevīgas, ko Tu turpmāk varētu just, domāt un darīt citādāk. 

Tu vari rakstīt vienkārši kladē vai datora piezīmēs – galvenais, ir rakstīt, lai visu to, kas Tevī ir iekrājies, izlaistu no sevis ārā.

3. Praktizē rūpes pret sevi

Esi laipna pret sevi un izturies ar sapratni un līdzjūtību, tāpat kā pret draugu. Praktizē rūpes pret sevi, pieņemot savus trūkumus un kļūdas kā daļu no cilvēka pieredzes, un atceries, ka esi pelnījusi mīlestību un cieņu, tostarp no sevis, neatkarīgi no tā, kas notiek vai nenotiek Tavā dzīvē.

4. Runājies ar uzticamiem cilvēkiem

Sarunas ar uzticamiem draugiem, ģimeni vai speciālistu var palīdzēt atbrīvoties no negatīvās attieksmes un emocijām. Atklāti runā par savām jūtām un pārdzīvojumiem, saņemot atbalstu un sapratni. Es zinu, cik dažreiz nav viegli atklāties svešam cilvēkam par savām sāpēm, aizvainojumiem, kaunu vai vainas sajūtu, jo to katru dienu redzu savā terapijas darbā ar sievietēm. Bet es redzu arī otro medaļas pusi – to, cik mierīgas un laimīgas sievietes kļūst pēc terapijas un cik ļoti harmoniskāk viņas sāk dzīvot savu dzīvi pēc tāda dziļa darba ar sevi.

5. Pavadi laiku ar saviem hobijiem un interesēm

Iesaisties tajās aktivitātēs un interesēs, kas Tev sagādā prieku un gandarījumu. Iegremdēšanās hobijā palīdzēs novērst prātu no negatīvām domām un emocijām un ienesīs Tavā dzīvē prieku un enerģiju. Un, starpcitu, tā ir arī lieliska iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem un tādā veidā transformēt vidi sev apkārt.

6. Pavadi laiku dabā

Dabai ir pārsteidzoša spēja nomierināt un apskaidrot mūsu prātus un mīkstināt emocijas. Pavadi laiku brīvā dabā, pastaigājies parkā, pastaigājies pa mežu vai vienkārši izbaudi apkārtējās pasaules skaistumu.

7. Praktizē fiziskās aktivitātes

Fiziskās aktivitātes palīdz atbrīvot endorfīnus, labas pašsajūtas hormonus, kas mazina stresu un uzlabo garastāvokli. Nodarbojies ar sportu, dejo, jogo vai vienkārši dodies garās pastaigās svaigā gaisā. 

Visas negatīvās attieksmes un emocijas vasaras laikā iespējams transformēt ar pastāvīgu praksi un pašanalīzi. Tava labsajūta un emocionālais stāvoklis ar katru dienu sāks uzlaboties! Un Tu būsi sev par to pateicīga! Tici man!

________

Lai jaunajā rudens sezonā ļautu sev izmantot jaunas iespējas, ko sniedz dzīve, bieži vien mums traucē tieši neticība sev, nepārliecinātība par saviem spēkiem un fantastiskā prasme kritizēt, nevis “celt sevi”.

Kā celt savu pašcieņu, pārtraukt sevi kritizēt un būt atvērtai jaunām iespējām?

Augstai pašcieņai un pašapziņai ir svarīga loma panākumu sasniegšanā un personīgajā izaugsmē. Ļoti daudzas no mums saskaras ar kritiku un šaubām par savām spējām. Vasara ir lielisks laiks darbam ar sevi – paaugstināt pašcieņu, pārtraukt sevi kritizēt un atvērt sevi jaunām iespējām un izaugsmei.

1. Praktizē sevis mīlestību un sevis pieņemšanu

Atpazīsti savas stiprās puses un īpašības un pieņem savus trūkumus. Neviena nav ideāla, un tas ir labi! Praktizē sevis mīlēšanu un pieņemšanu, atzīstot, ka esi pelnījusi mīlestību un cieņu, arī no sevis. Jo Tu tiešām esi to pelnījusi! No piedzimšanas brīža šajā Pasaulē.

2. Rūpējies par savu fizisko un emocionālo labsajūtu

Velti laiku veselīgākam dzīvesveidam. Rūpes par savu ķermeni un emocionālo labsajūtu palīdz celt pašcieņu un pārliecību. Katru reizi, kad Tu izvēlēsies kādu fizisko aktivitāti tā vietā, lai ēstu pie TV ekrāna, Tu sajutīsi, cik ļoti pati vari ietekmēt savu labsajūtu.

Viena no frāzēm, ko bieži dzirdu no savām klientēm, ir: “Mana attieksme pret sevi mainījās, kad atteicos no baltā cukura un baltajiem miltiem!” Tas reāli strādā. 

3. Izvirzi reālus mērķus

Saraksti detalizēti, ko Tu vēlētos sasniegt vasaras laikā un arī līdz gada beigām, izstrādā rīcības plānu un sasniedz vēlamo. Pakāpeniska mērķu sasniegšana stiprinās pārliecību par saviem spēkiem un spējām. Sāc ar maziem mērķiem un soļiem, lai parādītu sev, ka viss ir iespējams!

4. Pārtrauc sevi salīdzināt ar citām sievietēm

Katra no mums ir unikāla, un katrai ir savs ceļš uz panākumiem. Koncentrējies uz saviem sasniegumiem un progresu, nevis uz to, ko dara vai sasniedz citas.

5. Praktizē pozitīvu domāšanu

Aizstāj negatīvās domas par sevi un savām spējām ar pozitīviem apgalvojumiem. Praktizē pateicību par to, kas Tev ir, un koncentrējies uz savas dzīves laimīgajiem aspektiem.

6. Izpēti jaunas prasmes un vaļaspriekus

Atklāj jaunas jomas un intereses, kas var stiprināt Tavu pašcieņu un ienest Tavā dzīvē prieku. Apgūsti jaunas prasmes, hobijus vai intereses, kas Tevi aizrauj un aizraus nākotnē.

7. Atrodies atbalstošā vidē

Pavadi vairāk laika ar cilvēkiem, kuri Tevi atbalsta un iedvesmo, kuri var ievērojami uzlabot Tavu pašapziņu. Atbalstoša vide palīdz justies pārliecinātākai un iedvesmo sasniegt jaunas virsotnes. 

Paaugstināt savu pašnovērtējumu, pārtraukt sevi kritizēt un atklāt jaunas iespējas un izaugsmi prasa laiku, pacietību un centību. Piepildi savu ikdienu ar jaunām iespējām un prieku! Ieplāno tam laiku savā ikdienā!

________

Un visbeidzot – vasara ir īstais laiks baudīt sevī Sievieti!

Kādas sievišķīgas prakses palīdzēs Tev piepildīt sevi ar dabas enerģiju vasarā un tādā veidā sagatavoties jaunajai rudens sezonai?

  1. Ceļojums dabā 

Organizē ceļojumu pie dabas, vai tas būtu kempings mežā, pastaiga kalnos vai atpūšoties pludmalē. Pavadot laiku brīvā dabā, varēsi atjaunot saikni ar dabu un uzlādēt enerģiju.

  1. Dārza un ainavu veidošana

Dārza darbi vai mājas dekorēšana ar augiem palīdzēs ne tikai atpūsties, bet arī sajust saikni ar zemi. Darbs ar augiem un augsni var būt ļoti ārstniecisks un stiprinošs.

  1. Jogas praktizēšana dabā

Jogas nodarbības ārā, parkā, pludmalē vai mežā ļaus ne tikai nostiprināt ķermeni, bet arī izbaudīt skaisto dabas skatu un enerģiju. 

  1. Meditācija brīvā dabā

Pavadi meditatīvu laiku dabā, aizver acis, ieelpo svaigu gaisu un ļauj prātam un dvēselei atpūsties un atbrīvoties no stresa un spriedzes. 

  1. Peldēšana atklātā ūdenī

Ja Tev ir iespēja, dodies peldēties ezerā, upē vai jūrā. Peldēšanās atklātā ūdenī ļoti atsvaidzina un uzlādē.

  1. Alternatīvu skaistumkopšanas produktu izgatavošana

Izmanto vasaru, lai eksperimentētu, veidojot savus skaistumkopšanas produktus no dabīgām sastāvdaļām, piemēram, eļļām, augiem un ziediem. Tas ne tikai nāks par labu Tavai ādai un matiem, bet arī radīs prieku no radošuma un pašizpausmes. 

  1. Dejošana brīvā dabā

Atrodi āra deju telpu neatkarīgi no tā, vai tā atrodas parka zālienā vai pludmalē. Dejošana var palīdzēt izpaust savas emocijas, atbrīvot stresu un uzlādēt sevi ar pozitīvu enerģiju. Un tā ir ļoooti sievišķīga nodarbe!

Līdz ar vasaras atnākšanu daudzas no mums bauda sauli, atpūtu un brīvo laiku, taču ir svarīgi atcerēties, ka gatavošanās rudenim var sākties jau tagad. Šis ir ideāls laiks, lai uzlādētos, atpūstos un ar entuziasmu sagatavotos jaunajai pašrealizācijas sezonai!

Atceries, ka vasara ir Tavs laiks ziedēt un būt gatavai spoži mirdzēt rudens mēnešos!

Jo Tu esi tā vērta!

Publicēts: žurnāla “Kā būt laimīgai” jūnija numurā.